Forum az Európai Vallásszabadságért (The Forum for Religious Freedom Europe -FOREF) egy független, világi, civil kezdeményezés, amely lelkes védelmezője a vallásszabadságnak a nemzetközi jogszabályokkal összhangban. Ezt a Non- Profit szervezetet 2005. december 20-án, Bécsben Prof. Christian Brünner, aki a Jogi Egyetem korábbi dékánja (1983-1985) és a Grazi Egyetem volt rektora (1985-1989) valamint országgyűlési képviselő (1990-1994) alapította Peter Zoehrerrel, aki emberjogi aktivista és újságíró is.
FOREF Europe folyamatosan beszámol a médiának, az OSCE-nek, az USA illetékes szerveinek és más emberjogi szervezeteknek az OSCE régióban és más országokban történő vallásszabadságot sértő eseményekről. A FOREF Europe létrehozott egy nemzetközi tudósokból álló szakértői, és egyben egy vallásközi tanácskozó testületet. Alapítása óta a FOREF Europe számtalan fontos győzelmet ért el megsegítve a vallási intolerancia áldozatául esőket, hogy tiszteljék és elismerjék jogaikat, valamint megvédjék őket az előítéletektől, negatív diszkriminációktól vagy üldöztetéstől. FOREF Europe Facebook közösségének több mint 1000 tagja van.
2014-ben a FOREF Europe a nemzetközi emberjogi aktivistát, Dr. Aaron Rhodest nevezte ki elnöknek.
FOREF Europe elkötelezett:
- hogy megvédje a szabadság, gondolat, lelkiismeret és vallás vagy a hithez való jogot
- hogy előmozdítsa az alapvető demokratikus elveket és törvényi előírásokat
- hogy ellenőrizzen, és hivatalosan dokumentáljon, fellépjen a nyilvános intoleranciát megélő vallási kisebbségekért és felhívja a nyilvánosság figyelmét
- hogy támogassa a helyi, nemzeti és nemzetközi hatóságokat valamint a civil társadalmat
- hogy előmozdítsa az objektív megközelítést, hogy megértsük az új vallási mozgalmak megjelenését
- hogy támogassa a civil társadalmat, hogy együttműködve találjanak megoldásokat a vallásközi konfliktusokra.
FOREF Europe arra törekszik, hogy előmozdítsa az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának 18. cikkelyét:
“ Minden személynek joga van a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságához, ez a jog magában foglalja a vallás és a meggyőződés megváltoztatásának szabadságát, valamint a vallásnak vagy a meggyőződésnek mind egyénileg, mind együttesen, mind nyilvánosság előtt, mind a magánéletben oktatás, gyakorlás és szertartások végzése útján való kifejezésre juttatásának jogát.”
Segíteni tudsz a vallásszabadság előmozdításában azáltal, hogy megosztod ezt a blogot a Facebookon és a Twitteren!